O projekte

Jedinečnosť projektu novostavby Pohoda spočíva predovšetkým v jeho polohe, tvare a type budovy, stavebnom systéme a technických výdobytkoch. Ako celok spája prednosti bytu aj domu - namiesto klasického nového bytu sa ocitnete v novodobom modernom byte.

Poloha:

Bytový dom Pohoda sa nachádza medzi záhradami rodinných domov na súkromnom pozemku, ktorý je dostupný len pre obyvateľov domu. Vďaka tomu získate jedinečný pocit bezpečia, umocnený vedomím, že tam nebývate v novostavbe sami, ale so susedmi, s ktorými sa poznáte. Filozofiou projektu je, aby dvanásť rodín vytvorilo úzku komunitu a vďaka tomu už viac nebudete len menom na štítku zvončeka, ako je to pri veľkých stavbách.

Tvar a typ budovy:

Najskôr sme vytvorili optimalizované pôdorysy jednotlivých bytov a tým nám vznikol tvar budovy. Vylúčili sme centrálne jadrá a schodiská, čím sme eliminovali nepriaznivé vlastnosti bytov. Tie sú rozdelené do dvoch zón, na dennú a nočnú (verejnú a súkromnú). V dennej zóne sa nachádza predsieň s toaletou a umývadlom. Odtiaľ sa vstupuje do obývacej izby spojenej s jedálňou, pokračujúcou do veľkej kuchyne. Byty na prízemí majú vlastnú záhradku, ktorá poskytuje priestor pre vytvorenie vlastnej oázy pokoja. Byty na poschodí majú veľký balkón, na ktorom sa dá umiestniť pohodlné sedenie. Vďaka veľkosti dennej zóny zabúdate, že ste v byte a máte pocit ako keby ste boli v dome. Všetky byty sú orientované z juhovýchodu na juhozápad, a teda sú nadmerne presvetlené. Vďaka tomu budú svojim obyvateľom dodávať veľa pozitívnej energie. Nočnú zónu dvojizbových bytov tvorí veľká izba s vlastnou kúpeľňou a toaletou. Pri trojizbových bytoch sú to dve izby a veľká kúpeľňa s toaletou. Ku kompletnému dotvoreniu predstavy vám pomôžu vizualizácie jednotlivých bytov.

Stavebný systém:

Na trhu je v súčasnosti k dispozícii veľa stavebných materiálov a stavebných systémov. Pri dnešných cenách energií sme sa sústredili na výber takého stavebného systému, ktorý by bol zárukou kvality stavby a zároveň zabezpečí nízke prevádzkové náklady. Velox, ktorý patrí do kategórie nízkoenergetických stavebných systémov, má vyriešené technické detaily stavby ako celku, pričom stavbu môžu realizovať iba stavebné firmy s autorizovanou montážou. Vyznačuje sa krátkou dobou výstavby a dobrou tepelnou zotrvačnosťou. Viac na stránkach http://www.velox.cz/cs/proc-prave-velox/ a http://www.velox.sk/.

Technické systémy:

Pri vstupe do bytového domu Pohoda sa stretnete s elektronickým vrátnikom a bránou na diaľkové ovládanie. V celom areáli vás sprevádza senzorové osvetlenie. Vchody sú zabezpečené videovrátnikom a taktiež senzorovým osvetlením. Každý byt má vlastný nízkoteplotný turbokotol s možnosťou zamenenia za kondenzačný. V obývacej izbe sa nachádza komín na tuhé palivo s možnosťou napojenia krbovej vložky. Jeho súčasťou sú teplovodné rozvody, vďaka ktorým krb prinesie nielen príjemnú atmosféru, ale aj zníženie prevádzkových nákladov. Teplotná pohoda je dôležitá nielen počas zimy, ale aj počas leta, a preto tu nájdete aj prípravu na klimatizáciu.

Predpokladaný harmonogram výstavby


  • Informácie o harmonograme si vyžiadajte emailom.
O projekte
Ortomapa